گلدان گل
از گلستان من ببر ورقی
۲۶/۰۲/۱۳۹۵
سفر به ولینگتون
همه چیز درباره سفر به ولینگتون
۳۰/۰۲/۱۳۹۵

هواپیمای مسافربری مصری ناپدید شد.

 

یک فروند هواپیمای مسافربری مصری ناپدید شده است.

روز پنجشنبه، ۳۰ اردیبهشت (۱۹ مه) وزارت هوانوردی مصر اعلام کرد که یک فروند هواپیمای مسافربری از نوع ارباس ۳۲۰ متعلق به این شرکت با ۵۶ مسافر و ۱۰ خدمه در مسیر پرواز از پاریس به قاهره ناپدید شده است. پیشتر شمار مسافران ۵۹ نفر اعلام شده بود اما این وزارتخانه بعدا این رقم را تصحیح کرد.

به گزارش منابع خبری، این هواپیما در ارتفاع ۱۱ هزار و سیصد متری پرواز می کرد که در ساعت ۲:۴۵ در شانزده کیلومتری داخل حریم هوایی مصر از صفحه رادار ناپدید شد. برخی منابع مصری گفته اند که هواپیما پیش از ورود به حریم هوایی مصر ناپدید شده بود.

در آخرین گزارش در این مورد، گفته شده است که آخرین موقعیت هواپیما قبل از محو از رادار نقطه ای بر فراز آب های دریای مدیترانه بوده است.

مقامات مصری گفته اند که گروه های تجسس و امداد به منظور یافتن اثری از هواپیما به منطقه اعزام شده اند. هلی کوپترهای نظامی و قایق های نیروی دریایی مصر نیز در این عملیات شرکت دارند.

نخست وزیر مصر نظارت بر عملیات تجسس را شخصا برعهده گرفته و گزارش های خبری حاکی از آن است که بستگان سرنشینان هواپیما نیز به منظور کسب اطلاعات از خویشان خود به فرودگاه قاهره رفته اند.

پرواز پاریس به قاهره معمولا کمی بیش از چهار ساعت به طول می انجامد و قرار بود این هواپیما حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت بعد در فرودگاه قاهره به زمین بنشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now